Met het realiseren van het nieuwe gemeentehuis in Arendshof II verminderen we het aantal vierkante meters winkeloppervlak in het centrum, geven we een nieuwe bestemming aan het eind 2020 door de gemeente aangekochte Arendshof II en zorgt de gemeente voor een toekomstbestending nieuw gemeentehuis in het hart van de stad.

Daarnaast kunnen er extra woningen worden gerealiseerd op het Slotjesveld. De winkels die nog in Arendshof II zitten, wil de gemeente graag behouden voor Oosterhout. Nagenoeg alle winkels hebben inmiddels een nieuwe plek in de binnenstad gevonden. Ook de parkeergarage blijft deels voor bewoners, winkels en gemeentehuis.

Accordion item is ingeklapt

In december 2020 kocht de gemeente winkelcentrum Arendshof II (9.300 vierkante meters verhuurbaar vloeroppervlak). Daarmee kan de gemeente bepalen wat er met dit deel van de binnenstad gebeurt. Circa 2.000 vierkante meter winkelvloeroppervlakte van Arendshof II is inmiddels gesloopt voor de ontwikkeling van het Arendsplein.

Het restant krijgt een andere functie dan detailhandel. De gemeente wil namelijk een compact en levensvatbaar leef-, koop- en horecacentrum creëren. Dat doet we door in de binnenstad het aantal vierkante meters winkelvloer te verlagen en het aantal woningen te vergroten.

In maart 2021 besloot de gemeenteraad het nieuwe gemeentehuis in Arendshof II te vestigen. Eerder was het de bedoeling een nieuw gemeentehuis op het Slotjesveld te bouwen. Het huidige gemeentehuis voldoet niet meer aan de wettelijke en functionele eisen van 2023 en verder. Niets doen is geen optie, investeringen zijn onvermijdelijk.

Omwille van de financiële uitdagingen die de gemeente vanaf 2026 op zich af ziet komen, is in oktober 2023 besloten het project tijdelijk te pauzeren en zijn tal van scenario’s (opnieuw) uitgewerkt. In de zomer van 2024 heeft het college opnieuw vastgesteld dat het scenario verhuizen naar Arendshof II de beste optie is. De meerwaarde van het huisvesten van het nieuwe gemeentehuis in Arendshof II is namelijk groot. Niet alleen voor de binnenstad, maar ook doordat er hierdoor ruimte ontstaat op het Slotjesveld voor het realiseren van woningen. Wel is besloten het gebouw ongeveer 800 vierkantemeter kleiner te maken en is er een bezuinigingsopgave van circa 10% op het bouwbudget meegegeven.

Op 28 januari 2025 heeft de gemeenteraad besloten om definitief het gemeentehuis in ArendshofII te realiseren en hiervoor circa € 40,6 miljoen beschikbaar te stellen. 

Accordion item is ingeklapt
WanneerWat
15 april 2025Omgevingsdialoog
mei tot oktober 2025Technisch Ontwerp van het gemeentehuis
Mei tot september 2025Vergunningsaanvraag
Mei tot december 2025Aanbestedingsfase
Februari 2026 tot juni 2026Sloopfase (mits eerdere fasen voltooid)
Juli 2026 tot september 2027Bouwfase 
September 2026 tot december 2027Inrichting en verhuizing vanaf Slotjesveld

Accordion item is ingeklapt

Een aantal andere projecten binnen de gemeente Oosterhout hebben een relatie met het project Arendshof II:

  • Arendsplein: Het omzetten van bankgebouwen naar woningen in het groen.
  • Arendshof I: Samen met de eigenaren en winkeliers maken we een ontwikkelvisie voor het gebied.
  • Slotjesveld: Locatie van het huidige gemeentehuis. Hier versterkt de gemeente het park en worden extra woningen gebouwd.
  • Bruisende Binnenstad: Het verbinden van meer bezoekers aan de binnenstad van Oosterhout.

Accordion item is ingeklapt

Heeft u vragen over dit project? Neem dan contact op met meneer Blokker via telefoonnummer 14 0162 of stuur een e-mail naar e.blokker@oosterhout.nl.